Ana içeriğe atla

Nota Akor Eşlik - Sabahın Seherinde

Sabahın Seherinde
Anadolu Halk Ezgisi - Anatolian Folk Song Tokat Türküsü Derleyen : Mehmet Erenler Nota Akor Eşlik Video: Yusuf BİŞGEN ( Orjinal Notasyonundan Farklıdır! ) Tüm çalışmalar eğitsel-kültürel-sanatsal kaygılarla hazırlanmıştır. Faydalı olması dileğiyle... All the works are prepared with educational-cultural-artistic concerns. As helpful as it may be ... ---------------------------

C Instruments ( Fa )

ÜMRANİYE MÜZİK ÖĞRETMENLERİ KORO / ORKESTRA

Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
Kaynak :ÇaY tV
ÜMRANİYE MÜZİK ÖĞRETMENLERİ KOROSUNUN RİZE KONSERİ
Rize Valisi Kasım Esen'in davetlisi olarak Rize'ye gelen İstanbul Ümraniye Müzik Öğretmenleri Korosu İsmail Kahraman Kültür Merkezinde konser verdi. Ümraniye Müzik Öğretmenleri Korosu Türk Sanat müziğinden Türk Halk Müziğine kadar kulaklara yer edinmiş eşsiz nağmelerle davetlilere hoş vakitler geçirtti.Konser sonrası koroda yer alan öğretmenlere Rize Valisi Kasım Esen, Rize Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik ve Çaykent Belediye Başkanı Mehmet Kazancı çiçek takdim etti.
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
Ümraniye Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, konser sonrası yaptığı konuşmada koroya ve Vali Esen'e teşekkür ederek Rize Valisi Kasım Esen'i tanıdıkları için sevinç duyduklarını belirtti.Rize Valisi Kasım Esen ise müziğin yaşatılması gerektiğinin altını çizerek sundukları eşsiz güzellikteki konser için koroyo teşekkür etti ve Ümraniye Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin'e plaket verdi. Ümraniye Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin de Rize İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik'e ve Vali Esen'e plaket verdi.
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
 
Konser Görüntüleri:

-------------------   -----   -----   -----  -----------------------
 
IĞDIR-ÜMRANİYE DOSTLUK VE KARDEŞLİK GECESİ
Ümraniye Müzik Öğretmenleri Korosu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlyas Tekin ve Şube Müdürümüz Gülay Turhan ile birlikte 14 Mayıs 2007 tarihinde Iğdır-Ümraniye arasındaki dostluk, kardeşlik duygularını geliştirmek ve Iğdır Valisi Sayın SAim SAffet Karahisarlı onuruna verilen konser vermek üzere uçakla önce Van'a gidildi.
Van'da yenilen öğle yemeğinin ardından Van Kalesi'ne ardından, Muradiye Şelalesi, daha sonra DoğuBeyazıt Çarşısı gezildi.
Akşam Yemeği Iğdır'da Iğdır Valisi Sayın S. Saffet Karahisarlı, Iğdır Belediye Başkanı, Iğdır İl Milli Eğitim müdürü Sayın Recep Sezer, Iğdır Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile hep birlikte yenildi.
15 Mayıs Salı Günü kahvaltı hep birlikte yapıldı. Sonra Sayın Iğdır Valimiz ile birlikte Alican sınır kapısına (Ermenistan Sınır Kapısı), ordan Şehitler Abidesi'ne, oradan da Ağrı Dağı eteği'ne çıkıldı. Burada GreenPeaCe tarafından organize edilen Nuh'un Gemisi'nin yapım çalışmaları izlendi. Nuh'un Gemisi'nin yapım çalışmalarındaki Alman Mühendislerle sohbet edildi. Hep birlikte halay çekildi.
Daha sonra DoğuBeyazıt'taki İshak Paşa Sarayı gezildi.

AlicaN SınıR KaPısı :Ermenistan Sınır Kapısı
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

Şehitler Abidesi:
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

Nuh'un Gemisi Yapım Çalışmaları :
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

İshak Paşa SaRayı:
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

Aynı akşam koromuz tarafından THM, TSM ve Türk Pop Müziği repertuarından oluşan nefis bir müzik ziyafeti çekildi. İzleyenlere unutulmaz bir gece yaşatıldı.
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
Iğdır ve Ümraniye arasındaki dostluk ve kardeşlik daha da perçinlendi.
Bu gezi esnasında bizlere gösterilen yakın ilgi, alaka ve misafirperverliklerinden ötürü Iğdır Valisi Sayın Saim Saffet KaraHisarlı'ya, Iğdır Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep Sezer ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Son oLaraK : GREENPEACE' in Ağrı Dağı'nda yapımını sürdürdüğü Nuh'un gemisinde kendinize, ailenize, köpeğinize, kedinize sevdiğiniz kim varsa ona yer ayırtın..
Aşağıdaki adresi tıklayın ve sevdiklerinizin resimlerinin Nuh'un Gemisinde sonsuza kadar kalmasını sağlayın.
Greenpeace'in küresel ısınmaya karşı faaliyetlerine destek olun!
Nuhun gemisine resminizi eklemek için;
www.greenpeace.org.tr

KÜRESEL ISINMA VE KUTUP AYILARININ VİDEOSUNU DA İZLEYİN!
http://www.greenpeace.org/download/quicktime/turkey/photosvideos/videos/kutup-ay-s/Greenpeace_Iklim_Degisikligi.mpg
 

Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

Türkiye'deki - Ülkemizdeki Başlıca Müzik Türleri

TÜRKİYE’DEKİ BAŞLICA MÜZİK TÜRLERİ 

Halk müziği: Türkiye'nin çeşitli yörelerinde farklı ağızlar ve formlarda söylenen yöresel etnik müziklerin tümüdür. Yapısal olarak folklorun bir parçasıdır. Anadoluhalk müziği, sözlü halk müziği ve sözsüz halk müziği olmak üzere ikiye ayrılır. Sözlü halk müziğine genel olarak türkü adı verilir. Sözsüz halk müziği ise düzenli yöresel çalgı ezgileridir.
Türk halk müziği formları: Halk türkülerinin ölçülü olanına kırık hava, ölçüsüz olanına uzun hava denir. Kırık Hava: Ritmik karakterleri ve ölçüleri belirgin olan ezgilerdir. Düzenli bir ritim özelliği göstermekle birlikte geleneksel söyleyiş kalıplarına bağlı olarak icra edilen bir formdur.
Uzun Hava: Geleneksel Türk halk müziğinde genel olarak serbest ritmli (usulsüz) olarak söylenen ezgi türüdür.  Başlıca formları, bozlak, gurbet havası, hoyrat, divan, yol havası, Arguvan ağzı, Çamşıhı ağzı, maya, barak ağzı ve müstezattır.

Başlıca çalgılar:Bağlama ( Saz ), Kaval, Kemençe, Zurna, Davul, Mey

Sanatçılar

GeLevera Deresi ( Koyverdun gittun beni ) Nota–Akor–Tab

Lâzım oLdu yazdım. Lâzım oLur payLaşıyorum. Bu dünyaya sen de lâzımdın Kâzım, Ah be Kâzım…! Dökümanı Midi oLarak BURADAN indirebiLirsiniz.Müzik tarih şeridi / müzik dersi performans ya da proje çaLışması

Teşekkürler sihirLi keman ( http://www.dersimizmuzik.org ) öğretmenim. Zira onun öğrencileri hazırlamış bu ödevi, sağ olsun o da bizlerle paylaştı. Bu arada ödevi hazırlayan “Ali” isimli öğrencimize de teşekkür ederim.
Biliyorsunuz tarih şeridi tarihi dönemlerin, önemli olayların kronolojik olarak gösterildiği, üzerinde küçük bilgi notlarının ve o dönemi simgeleyen resimlerin olduğu görsel bir materyaL.
Bu öğrencilerimiz bu ödevde tarih derken müzik tarihini tarih şeridi olarak hazırlamışlar. Fikir vermesi amacıyla ben de sizlerle paylaşıyorum. Bence iyi bir ödev konusu, düşünenlere tebrikler! hep diyorum “düşünmek güzeLdir!” diye ... :)
Ama bunun sıralaması aslında şöyle : “Öğrenmelisin, düşünmelisin, yaratmalısın!
Rönesans (1450–1600)
Belli başlı ilk polifonik bestelerin ortaya çıktığı (teksesli müzikten çoksesli müziğe geçilen) dönemdir. Müzik, kilise çevresinde gelişmiştir. Vokal müzik yaygındır (özellikle madrigaller). Bunun yanısıra, basit çalgı toplulukları olan konsortlar i…

Blok Flüt Nota Gösterim CetveLi ( Yeni )

( 2011 Ekim ) Yeni düzenLenmiş hâLidir
Blok Flüt Nota Gösterim CetveLi - KaLın ( Birinci Pozisyon )

Blok Flüt Nota Gösterim CetveLi - İnce ( İkinci Pozisyon )

Blok Flüt Nota Gösterim CetveLi - Çok İnce ( Üçüncü Pozisyon )Dökümanı PDF uzantılı oLarak indirmek istiyorsanız da ŞuRaya tıklayınız. Dökümanı PDF uzantılı hale getiren ve benimle ( dolayısıyla da sizlerle ) payLaşan muzikogretmenleriyiz.biz site sahibi /  yöneticisi Ömer POLAT öğretmenime ayrıca teşekkür ederim.
---------------------------------------
Dökümanı hazırLarken faydaLandığım kaynak sayfa için buRaya tıkLayınız.

Aynı dökümanı 2000'Li yıLLarın başLarında da ( bu yazının üstündeki imaj ) hazırLamıştım. Eski dökümanı da buRadan indirebiLirsiniz.

FaydaLı oLması diLekLerimLe...

Merdiven ( Yukarıya çıkalım aşağıya inelim ) Şarkısı Nota Akor Eşlik Melodika Blok Flüt

Yukarıya çıkalım aşağıya inelim -2- Azıcık dinlenip bir daha deneyelim -2-  ------------ Yukarısı LA olsun aşağısı RE olsun -2- Şimdi de seslerin hepsine bir ad olsun -2- -------- Re mi fa sol la la laa / la sol fa mi re re ree -2- La la sol mi fa sol / la sol fa mi re re ree - 2- 
Söz-Beste : Erdoğan OKYAY Eşlik: Yusuf BİŞGEN
Şarkının eşliğini BURADAN indirebilirsiniz