21 Eylül 2007

güneşe çevireLim bu kaRa günLeri

2002 Emin igüs: bağlama, vokal / Mutlu Ödemiş: keman / Orçun Gündem: bas / Ahmet Özbilen: perküsyon Yönetmen:Murad Özdemir--------------------------------------

Moda Oyun Atölyesi 2006
Emin igüs (vokal-bağlama)
Eylem Pelit (bas gitar)
Ahmet Özbilen (vurmalı çalgılar)
Emin İgüs

Ezginin Günlüğü grubunun kurucularındandır. Opera eğitimi almış ve müzik çalışmalarını Ruhi Su Dostlar Korosu'nda devam ettirmiştir. Ezginin Günlüğü'nün Seni Düşünmek, Alagözlü Yar, Bahçedeki Sandal ve Ölüdeniz adlı albümlerinde vokalist ve besteci olarak yer almıştır. 1992'de gruptan ayrıldıktan sonra çalışmalarını solo olarak yürütmüş ve 2002 yılında Bu Dünya Bir Pencere adlı bir albüm çıkarmıştır. Berrak sesi ve türküleri özgün yorumuyla dinleyenlerin hayranlığını kazanmıştır. Halen çalışmalarını Nazım Hikmet Kültür Merkezi Müzik Topluluğu bünyesinde sürdürmektedir. Sanatçı aynı zamanda toplumcu duyarlılığıyla, siyasi duruşuyla da dikkat çekmektedir.


Eylem Pelit, (d. 1971 Ankara) Türk müzisyen.

İlkokuldan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda 6 yıl viyola eğitimi aldı. Okul yıllarında kendi kendine bas gitar çalmaya başladı. Kamil Özler'le armoni solfej, Nail Yavuzoğlu'yla armoni, Ali Perret ile armoni konularında çalıştı.
1997 yılında Türkiye'nin Şebnem Paker'le üçüncü olduğu Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden grupta davul çaldı. Ayrıca 7. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde Aşkın Arsunan Etno - Karma proje ile, 11 ve 12'nci İstanbul Caz Festivali, Akbank Caz Festivali, Afyon Caz Festivali gibi festivallerde çeşitli gruplarla çaldı.
Eylem Pelit, Halen "Kültür Bakanlığı Devlet Modern Folk Müzik topluluğu"nda kadrolu sanatçı sıfatıyla görev yapmaktadır.

Hiç yorum yok: