14 Ekim 2007

bonKöR...

BONKÖR :

  • asLen fRansızca biR keLimediR ve sıFattıR... (bon coeur...)
    bon fRansızcada "iyi" demekTiR. biLirsiniz işte "boNjouR'u faLan..
  • düz aRisto manTıĞı gibi geLebiLiR biLiyoRum ama bonköR "iyi köR "demekTiR. hatıRLarsanız "iyiLik" keLimesini "cRo-gen" sözLükte daha önce taRif etmiştik. isminiz aRif ise ne demek istediĞimi anLadınız!anLamayanLaR Linke tıkLayabiLiR... Bu demektiR ki aRif saĞ anLadı...

        neyse oLay şu ; adam paRanın tek eFendi ( asLında bu keLimeyi de taRif etmek geRek ya neyse...) oLduĞu şu yere batası dünyada, biRiLerine, cömeRtLik, iyi-Lik yapmaktadır. köR oLmasa yapar mıydı sanki ?!! deĞiL mi ama, hak-sız mıyım?!

  • kavRam / keLime yani bonKörLük günümüzde çağdaşLıĞını yitirmiştiR, kayıptıR. hatta görüLen yeRde emniyet güçLerine aLLah rızası için haber veRmekte fayda vardır. rekLamseveRLerin, yanLarına haber güçLerini de aLmaLarı menfaatLeri icabıdır. n'oolmaz, no'oLmaz!... biLi-yoRum siz de(buRada -de eki dahi anlamındadır ve ayRı yazıLır!) benim gibi yuFka yürekLisiniz. köR oLması yüReĞinizi buRkuyoR... duyduğuma göre emniyet güçLeri yakaLadıkLarını ...... köRLer deRneĞine götüRüyoRmuş ve orada musıki derSLeri aLdırıyoRmuş. işbu vesiLeyLe, böyLesi bir topLumsaL hizmeti yapan tüm kişi, kuRum ve kuRuLuşLarı kutLar, konunun bonbon şekeRiyLe biR aLakası oLmadığını, duyarLı/duyarsız, omurGaLı/omuRgasız tüm kamuoyu-nu-na açık-Lamak isteRim.
  • kadim geRçek : köRLer memLeketinden şaşıLar padişah oLur...

Hiç yorum yok: