Ana içeriğe atla

AnadoLu’nun kayıp şarkıLarı

sessizlikbitsin

proje hakkında detayLı biLgiye buRadan uLaşabiLirsiniz. böyLesi güzeL bir çaLışma için başta Nezih Ünen ve MoğoLLar’dan tanıdığımız Serhat Ersöz oLmak üzere, emeği geçen herkesi kutLuyorum.

A.K.S. Fragman from Anadolu'nun Kayıp Şarkıları on Vimeo.

anadolu

Ahmet (Dede) Yurt - Eşrefoğlu Al Haberi Klip from Anadolu'nun Kayıp Şarkıları on Vimeo.

anadolu2

Baba Bugün Dağlar Yeşil Boyandı Müzik Klip from Anadolu'nun Kayıp Şarkıları on Vimeo.

anadolu3

A.K.S. Konser from Anadolu'nun Kayıp Şarkıları on Vimeo.

aLbümdeki tüm eserLer harika ancak ben tanıtım amaçLı sadece birini payLaşacağım. BöyLesi projeLerin çoğaLması için Lütfen eLinizden geLeni ardınıza koymayın, destekLeyin, tanıtın.

Gam-ı Aşkınla (Aşkının Üzüntüsünden)

anadolu4

Yorumlar

sanat/ik dedi ki…
çok güzel...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'deki - Ülkemizdeki Başlıca Müzik Türleri

TÜRKİYE’DEKİ BAŞLICA MÜZİK TÜRLERİ 

Halk müziği: Türkiye'nin çeşitli yörelerinde farklı ağızlar ve formlarda söylenen yöresel etnik müziklerin tümüdür. Yapısal olarak folklorun bir parçasıdır. Anadoluhalk müziği, sözlü halk müziği ve sözsüz halk müziği olmak üzere ikiye ayrılır. Sözlü halk müziğine genel olarak türkü adı verilir. Sözsüz halk müziği ise düzenli yöresel çalgı ezgileridir.
Türk halk müziği formları: Halk türkülerinin ölçülü olanına kırık hava, ölçüsüz olanına uzun hava denir. Kırık Hava: Ritmik karakterleri ve ölçüleri belirgin olan ezgilerdir. Düzenli bir ritim özelliği göstermekle birlikte geleneksel söyleyiş kalıplarına bağlı olarak icra edilen bir formdur.
Uzun Hava: Geleneksel Türk halk müziğinde genel olarak serbest ritmli (usulsüz) olarak söylenen ezgi türüdür.  Başlıca formları, bozlak, gurbet havası, hoyrat, divan, yol havası, Arguvan ağzı, Çamşıhı ağzı, maya, barak ağzı ve müstezattır.

Başlıca çalgılar:Bağlama ( Saz ), Kaval, Kemençe, Zurna, Davul, Mey

Sanatçılar

Merdiven ( Yukarıya çıkalım aşağıya inelim ) Şarkısı Nota Akor Eşlik Melodika Blok Flüt

Yukarıya çıkalım aşağıya inelim -2- Azıcık dinlenip bir daha deneyelim -2-  ------------ Yukarısı LA olsun aşağısı RE olsun -2- Şimdi de seslerin hepsine bir ad olsun -2- -------- Re mi fa sol la la laa / la sol fa mi re re ree -2- La la sol mi fa sol / la sol fa mi re re ree - 2- 
Söz-Beste : Erdoğan OKYAY Eşlik: Yusuf BİŞGEN
Şarkının eşliğini BURADAN indirebilirsiniz

kavaLda öLçü sistemi / eTNi-Ka / seRdar deLi

dökümanı benimLe payLaşan ahmet aRkadaşıma bu vesiLeyLe teşekkür ediyorum. SağoLsun kırmadı beni ve payLaştı. hazır kavaL demişken de sizi kavaLsanatçısı / eğitmeni ve aynı zamanda da ETNI-KA müzik topluluğunda kavaL icracısı SeRdaR deLi’nin uZManTV’deki onLine kavaL dersLerine aLaLım isterseniz.