Ana içeriğe atla

Finale'de Türk Müziği Fontları ve Makamlar İçin Hazır Şablonlar ( Templates )

Finale Nota Yazım Programında ( 2012-2014 ) Türk Müziği eserlerini yazmak için gereken font ve (Makamlar için ) Hazır Şablonlar ( Templates )'ı daha önce şuradan indirmiş ve kullanmıştım. Ancak yeni sürüme geçince ( 2017 ) bu şablonlar nedense çalışmaz oldu.
Ben de yeni sürümle uyumlu şablonlar hazırladım.
           Yeni font ve şablonları buradan indirebilirsiniz.Dökümanları programa nasıl ekleyeceğiniz yine burada gayet güzel anlatılmış.
            Finale nota yazım programı ile ilgili öğrenmek istediğiniz bir şey olduğunda aşağıdaki linklere tıklayınız.
Ünsal Deniz
İ. Erdem Efe
Yılmaz Hak
Süleyman Tarman
           Faydalı olması dileklerimle

VOKALİZ

Hiç bir enstürmanteL kuLLanmadan sadece ağızLarı ile şarkı söyleyen ve çalan 5 kişiLik bir grup

VokaLiz, 2004 yıLında kuruLdu. İLk çaLışmaLarına Kadıköy'de Forte isimLi kayıt stüdyosunda başLayan topLuLuk, iLk kayıtLarı olan ve daha sonraları ''Mehmet Abi ve Korosu'' ismiyle ün yapan ''Yalnızım'' parçasının kaydını da aynı mekanda gerçekleştirerek müzik yolculuğuna başladı.
Levent Kırca'nın “Yeniden Olacak O Kadar” adlı televizyon programının Ekim 2004'te yayınlanan ilk iki bölümünde konuk sanatçı olarak yer Alan Vokaliz, daha sonra Capitol Alışveriş Merkezinde özel gün ve etkinliklerde birçok kez sahne alıp büyük beğeni toplamıştır.
Vokaliz, 2005 yılı ile birlikte Mare Motivasyon'un çeşitli kuruluşlar için organize ettiği motivasyon toplantılarında sahne almaya başladı. Mart 2005'te gecce.com'un düzenlediği “Yılın Mekan Oskarları” gecesinde sahne aldı. Mayıs 2005'te ise Genç Reklamcılar Ödül Töreni'nde, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu bir izleyici kitlesinin önündeydi. Bu etkinlik sonrasında Vokaliz, Ekşi Sözlük'teki ("Sizden Gelenler" bölümünde bulabilirsiniz) yerini aldı.

2006 yılı Haziran ayı itibarıyle Vokaliz, NTV'de Beyazıt Öztürk ile Kadir Çöpdemir'in birlikte sundukları “Biri bana anlatsın”, Star TV'de Armağan Çağlayan'ın sunduğu “Son Ütücü”, ATV'de yayınlanan İbrahim TatLı'ses'in sunduğu “İbo Show”, TV8'de Derya Baykal'ın sunduğu “Derya Gibi” ve TGRT'de yayınlanan "Emel'ce Sabahlar" gibi programlara konuk olmuştur.

Vokaliz, T.C. İslamabad Büyükelçisi Sayın Kemal GÜR'ün davetlisi olarak "Atatürk'ün 125. Doğum Yılı" etkinlikleri çerçevesinde Pakistan'da 3 konser gerçekleştirdi ve ülkemizi başarı ile temsil etti.
BTS Prodüksiyon sanatçısı olan Vokaliz, Nisan 2007'de ilk stüdyo albümünü Forte Prodüksiyon'dan çıkarttı. Vokaliz halen çeşitli organizasyonlarda sahne almaya, akapella müziği tanıtmaya ve yaygınlaştırmaya devam etmektedir.

VokaLiz'in YaLnızım parçasına çekTiği kLibi buRadaN indiRebiLirsiniz


VokaLiz &İbrahim TatLıses youtube...

Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

GeLevera Deresi ( Koyverdun gittun beni ) Nota–Akor–Tab

Lâzım oLdu yazdım. Lâzım oLur payLaşıyorum. Bu dünyaya sen de lâzımdın Kâzım, Ah be Kâzım…! Dökümanı Midi oLarak BURADAN indirebiLirsiniz.Türkiye'deki - Ülkemizdeki Başlıca Müzik Türleri

TÜRKİYE’DEKİ BAŞLICA MÜZİK TÜRLERİ 

Halk müziği: Türkiye'nin çeşitli yörelerinde farklı ağızlar ve formlarda söylenen yöresel etnik müziklerin tümüdür. Yapısal olarak folklorun bir parçasıdır. Anadoluhalk müziği, sözlü halk müziği ve sözsüz halk müziği olmak üzere ikiye ayrılır. Sözlü halk müziğine genel olarak türkü adı verilir. Sözsüz halk müziği ise düzenli yöresel çalgı ezgileridir.
Türk halk müziği formları: Halk türkülerinin ölçülü olanına kırık hava, ölçüsüz olanına uzun hava denir. Kırık Hava: Ritmik karakterleri ve ölçüleri belirgin olan ezgilerdir. Düzenli bir ritim özelliği göstermekle birlikte geleneksel söyleyiş kalıplarına bağlı olarak icra edilen bir formdur.
Uzun Hava: Geleneksel Türk halk müziğinde genel olarak serbest ritmli (usulsüz) olarak söylenen ezgi türüdür.  Başlıca formları, bozlak, gurbet havası, hoyrat, divan, yol havası, Arguvan ağzı, Çamşıhı ağzı, maya, barak ağzı ve müstezattır.

Başlıca çalgılar:Bağlama ( Saz ), Kaval, Kemençe, Zurna, Davul, Mey

Sanatçılar

Müzik tarih şeridi / müzik dersi performans ya da proje çaLışması

Teşekkürler sihirLi keman ( http://www.dersimizmuzik.org ) öğretmenim. Zira onun öğrencileri hazırlamış bu ödevi, sağ olsun o da bizlerle paylaştı. Bu arada ödevi hazırlayan “Ali” isimli öğrencimize de teşekkür ederim.
Biliyorsunuz tarih şeridi tarihi dönemlerin, önemli olayların kronolojik olarak gösterildiği, üzerinde küçük bilgi notlarının ve o dönemi simgeleyen resimlerin olduğu görsel bir materyaL.
Bu öğrencilerimiz bu ödevde tarih derken müzik tarihini tarih şeridi olarak hazırlamışlar. Fikir vermesi amacıyla ben de sizlerle paylaşıyorum. Bence iyi bir ödev konusu, düşünenlere tebrikler! hep diyorum “düşünmek güzeLdir!” diye ... :)
Ama bunun sıralaması aslında şöyle : “Öğrenmelisin, düşünmelisin, yaratmalısın!
Rönesans (1450–1600)
Belli başlı ilk polifonik bestelerin ortaya çıktığı (teksesli müzikten çoksesli müziğe geçilen) dönemdir. Müzik, kilise çevresinde gelişmiştir. Vokal müzik yaygındır (özellikle madrigaller). Bunun yanısıra, basit çalgı toplulukları olan konsortlar i…

Blok Flüt Nota Gösterim CetveLi ( Yeni )

( 2011 Ekim ) Yeni düzenLenmiş hâLidir
Blok Flüt Nota Gösterim CetveLi - KaLın ( Birinci Pozisyon )

Blok Flüt Nota Gösterim CetveLi - İnce ( İkinci Pozisyon )

Blok Flüt Nota Gösterim CetveLi - Çok İnce ( Üçüncü Pozisyon )Dökümanı PDF uzantılı oLarak indirmek istiyorsanız da ŞuRaya tıklayınız. Dökümanı PDF uzantılı hale getiren ve benimle ( dolayısıyla da sizlerle ) payLaşan muzikogretmenleriyiz.biz site sahibi /  yöneticisi Ömer POLAT öğretmenime ayrıca teşekkür ederim.
---------------------------------------
Dökümanı hazırLarken faydaLandığım kaynak sayfa için buRaya tıkLayınız.

Aynı dökümanı 2000'Li yıLLarın başLarında da ( bu yazının üstündeki imaj ) hazırLamıştım. Eski dökümanı da buRadan indirebiLirsiniz.

FaydaLı oLması diLekLerimLe...

Merdiven ( Yukarıya çıkalım aşağıya inelim ) Şarkısı Nota Akor Eşlik Melodika Blok Flüt

Yukarıya çıkalım aşağıya inelim -2- Azıcık dinlenip bir daha deneyelim -2-  ------------ Yukarısı LA olsun aşağısı RE olsun -2- Şimdi de seslerin hepsine bir ad olsun -2- -------- Re mi fa sol la la laa / la sol fa mi re re ree -2- La la sol mi fa sol / la sol fa mi re re ree - 2- 
Söz-Beste : Erdoğan OKYAY Eşlik: Yusuf BİŞGEN
Şarkının eşliğini BURADAN indirebilirsiniz