26 Haziran 2011

Gabriel Fauré–Pavane / IsabeL - il divo Nota

IL divo :  (Male Diva – Erkek Diva), birbirinden farklı 4 ülkede doğup, yolları Londra’da kesişen 4 sanatçının oluşturduğu yepyeni bir erkek vokal grubu.  Grubun kendi adını taşıyan ilk albümü, ülkemizde de SONY BMG etiketiyle yayınlanıyor.

divoo

DAVID MILLER (Amerika)
Ohio’daki Oberlin Konservatuarı’nda vokal performansı derslerini aldı. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca, New York’ta 45’den fazla opera ve müzikalde rol aldı.

david

SEBASTIEN IZAMBARD (Fransa)
Başarılı bir şarkı yazarı aynı zamanda gitar ve piyano çalıyor. Paris’te bir çok Fransız sanatçıya prodüktörlük yaptı. 2001’de Johnny Haliday ile aynı sahneyi paylaştı. 2002 yılında ‘’Le Petit Prince’’ müzikalinde başrol oynadı. 2003 yılında Il Divo’ya katıldı.

Sebastian

URS BUHLER (İsviçre)
17 yaşında ilk kez bir hard rock grubunda solist olarak çalışmaya başladı. Amsterdam’a taşındı ve burada konservatuar eğitimi aldı. Son 7 yıldır burada çeşitli opera ve müzikallerde sahneye çıktı.

URS

CARLOS MARIN (İspanya)
‘’Les Miserables’’, ‘’Beauty & The Beast’’ ve ‘’The Man From La Mancha’’ gibi oyunların İspanyolca versiyonlarında başrol oynadı. ‘’Monserrat Caballe’’, ‘’Alfredo Kraus’’ gibi önemli isimlerle çalışan Marin, ‘’La Traviata’’, ‘’Barber of Seville’’, ‘’La Boheme’’ ve ‘’Madam Butterfly’’ gibi operalarda başrol oynadı.

carlos

2001 yılında temelleri atılan Il Divo projesi için, 4 genç 2004 yılında Londra’da stüdyoya girdi. Albüm, İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce şarkılardan oluşuyor.

Gabriel Faure : Fransız bestecisi (Pamiers, Ariege, 1845- Paris, 1924).

gabriel-faure

 

isabel1

isabel2

isabel3

isabel4

isabel5

isabel6

isabel7

1 yorum:

alizafersapci dedi ki...

Kaliteli işlerle karşılaşmamızı sağladığınız için teşekkürler.