04 Ocak 2010

meRt egeLi - Frédéric Chopin Nocturne in C - Sharp Minor

Tebrik ediyorum mert’i ( aiLesini ve öğretmenLerini de tabii ki )

Mert EgeLi, 03.11.1996' da Istanbul' da doğdu.
2000 yılı mayısında başladığı müzik eğitiminde Sn. Nirvana Yegane' den aldığı derslerle müziği ve klavyeyi keşfetmiştir. Mert Egeli öğretmeninin Kanada'ya gitmesi üzerine 2002' den itibaren pianist, pedagog Sn. Zeynep Poyraz ile klasik müzik ve temel piano derslerine devam etti. 2004 Temmuz'unda sınavları geçerek Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piano Bölümüne yarı zamanlı öğrenci olarak kabul edildi, enstrümanda pedagog, pianist Sn. Prof. Metin Ülkü' nün, solfejde 1. ve 2. yıl Sn. Ayşegül Feyzioğlu' nun 3,4,5 ve 6. yıl Sn. Selmin Nilay' ın öğrencisi oldu. Klasik Armoni için Sn Toygar Tezcan' dan, Jazz için Sn Evrim Demirel' den dersler aldı. Fırsat buldukça konserler veren Mert; 2007' de Ecole Normale de Musique' de, 2008' de Datça' da " www.akademidatca.org" piano kurslarına ve çeşitli masterclass' lara katıldı.
İleri seviyede ingilizce bilgisine (2009 yazı PET sınavını B1 düzeyinde başardı) sahiptir ve Fransızca (başlangıç seviye)öğrenmeye de devam etmektedir.
Mert matematiğe, elektroniğe "devre tasarımına", beden eğitimine "tenis, basketbol, futbola", satranca, bilgisayara "program yapmaya", kitaplara ve strateji oyunları başta olmak üzere hertürden oyuna ilgi göstermekte olup ev ödevlerini de gereksiz görmektedir :))

Mert like to play videogames, play tenis, play the piano and read books

Hiç yorum yok: