22 Ağustos 2009

Here's that Rainy Day ( Sound + nota/score )

heresthat1
heresthat2


Here's that Rainy Day

Here's that Rainy Day - eşLik

3 yorum:

corcianaz dedi ki...

Merhaba:)

Öncelikle gerçekten faydalı çalışmalarınız için sizi tebrik ederim.Bende keman çalıyorum ve bir süredir armoni konusunda araştırma yapıp anlamaya çalışıyorum. Eğer layıkıyla anlamaya başlarsam çaldığımız eserler için eşlikler hazırlamak istiyorum (İşin aslı buna yeteneğim varmı bilmiyorum ama matematik ve armoniye ilgim var :)En azından denemek istiyorum. Bu konuda bana tavsiye edebileceğiniz döküman, kitap vs. veya nerden başlamam gerektiği konusunda öneride bulunursanız çok memnun olurum.

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

biSGenbLogSpot dedi ki...

önceLikLe bLog hakkındaki güzeL yorumLarınız için teşekkür ederim.
EşLik hazırLamak için ;
(AçıkLaması zor bir konu, düşünsenize bunun için yıLLarca eğitim aLınıyor müzik eğitimi veren kurumLardan. Armoni benim uzmanLık eğitimi aLdığım bir branş/daL/aLan değiL. yani bu işin üstadı değiLim. TavsiyeLerim naçizane, kişiseLdir. Üniversite öğrenciLiğim sırasında armoni eğitimi aLdım evet ancak şu da bir gerçek ki, orada eğitim aLan herkes eşLik yapabiLir / hazırLayabiLir demek maLesef ( ki bu üzerinde ciddi ciddi düşünüLmesi gereken bir konudur ) pek gerçekçi bir yakLaşım sayıLmaz. Sizin çaLışmanız, yoruLmanız, emek vermeniz gerekiyor. burada mümkün oLduğunca kısa ve öz yazmaya çaLışacağım bu yüzden madde madde yazacağım )
1- kLasik batı müziği armonisi hakkında beLLi bir birikime sahip oLmak gerekiyor.
2- MakamsaL müzik biLmek gerekiyor. Bizdeki makamLar/ayakLar sözgeLimi...
3- Asgari düzeyde de oLsa - ki iyi derecede çaLıyor oLmanız en iyisi - poLifonik ( çok sesLi ) bir çalgı çaLmak ( gitar-piyano vb ) büyük avantaj.
4- siLgiyLe aranızın iyi oLması gerekiyor. Yani boL boL deneyin.
5- Eser anaLizi yapabiLmeniz gerekiyor.
6- Eğer internette payLaşacaksanız, biLgisayara beLLi konuLarda hakim oLmanız gerekiyor. Yetti mi ? Hayır. Müzik programLarı kuLLanımı hakkında beLLi bir birikime sahip oLmanız gerekiyor.
7- Nereden başLayayım demişsiniz. en basitinden çocuk şarkıLarıyLa başLayabiLirsiniz. onLarın eşLikLerini anaLiz edin. onLar için kendiniz eşLikLer hazırLayın.
asLında yazacak çok şey var ancak şimdiLik bunLarLa idare ediverin derim.
sayGıLarımLa...

corcianaz dedi ki...

Merhaba:)

Öncelikle boyumu aşan bir mevzuya bulaştığımın farkındayım.Yaparmıyım yapamazmıyım bilmiyorum ama inadım ve azmim doğrultusunda tavsiyelerinizi de dikkate alarak elimden geleni yapmaya çalışıcam.Yazdığınız maddeleri not alıp eksiklerimi tespit etmekle işe başladım bile.

İlginiz için teşekkürler, çalışmalarnızda başarılar dilerim.