03 Haziran 2009

toK sesLi ne demektir?

karinca

ataLarımız maLum yüzlerce atasözü deyim kurgulamış, buLmuş. Var bir biLdikLeri eLbette…

Neden “Tok SesLi!”?

Bundan yıLLaaar yıLLar önce… deveLerLe pireLer okey oynarken, kaRıncaLar sabahtan akşama çalışıp yorulup ekmek parası kazanan pRoLeterken, tabii ki Kefendiler/ buRcu-vaLar, yani haziran-temmuz-ağustosböcekLeri sırt üstü ya da kıç üstü debelenip bir elinde cımbız öbür elinde gitar ( aLLahtan kaRafatma yazmamışım ) neş eLİ şen şarkılar çaLarken, ( neyi çaLdıkLarını anLayan anLadı… ) o tok kaRınLarıyLa yine neş eLi şarkıLar söyLerLermiş de miş miş… Hep çaLıştıkLarı haLde Karın Ları bir türLü doymayan Karın caLarın Gık’ı çıkmazmış. Zaten çıkanLarının da söyLediği şaRK ıLar hep Gık – mık diye başLar ve bitermiş. E, karınca kardeş aç karnınla, aç sesinLe şarkı söyLemek senin ne haddine ki zaten… !

İşte o zamandan beri bu şarkıların gözü kör oLmuş.

Tok ses deyimini duymuşsunuzdur hepiniz. peki aç ses deyimini duyan var mı?

Kardeşim insan hakkı diye birşey var. Derneği var vakfı var, Avrupası var. Kazık pardon yazık değiL mi bu karıncaLara,… Hem niye ayrımcıLık yapıyorsunuz ki.  Hayvan herifLer….

KarınLarı aç KarıncaLara özGÜRlük! ( Karındeşen Co Hariç!)

( Size bir sır daha vereyim bari; aĞustos böcekLerinin midesi üç oda, bir salon, bir banyo, bir tuvalet  ve bir mutfaktan oluştuğu halde zavaLLı kaRıncaLarın midesinde mutfak bölümü yokmuşmuş )

mış mış

mış da mış mış…

Hiç yorum yok: