12 Şubat 2009

Ağaçkakan enstrüman atöLyesi- seyRani cihan

sey4 sey3 sey1
agac2
Bugün bir dostumdan ve yaptığı işten bahsetmek istiyorum.
http://www.seyranicihan.com/
Hafif “deli” ama, çokça da “doLu” bir adam seyRani ( cihan )…
Komik bir adam ve tatlı bir ukalâlığı var. ( oysa bana derler ukalâ diye… ben Seyrani’nin yanında onun ancak çömezi olurum olsam olsam :)
1990’ların sonlarında kurduğumuz bir müzik topluluğunda ( Mavi ISLIK ) tanıştık kendisiyle… her ne kadar grup çoktan dağılmış olsa da biz görüşüyoruz ve bir daha da kopamadık, kopmayız da…  yukarıda verdiğim linkteki bilgiler güncel değil, evet … kardeşimLe birlikte yaptığımız o sitenin malesef şifresini vs unuttuk gitti.
seyRani cihan
seyRani, i.T.Ü Devlet konservatuarı mezunu ve enstrüman yapımcısı. Hatta bir ara sağ olsun bana da bir iki kaval yaptı, hediye etti.
Seyrani kurdukları AĞAÇKAKAN ENSTRÜMAN ATÖLYESİ’nde keman, viyola, viyolonsel, üç telli ve dört telli klasik kemençe, kemane, rebap, dilsiz kaval ve bağlama yapıyor / onarıyor.
İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı Çalgı Yapım Bölümü’nü bitirdi. ( 1999 )
İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı bölümünden iki arkadaşı ( NurgüL ÇOMAK, Soner ERGİN ) ile birlikte 2006 da Taksim Tünel’de, Ağaçkakan ismiyle enstrüman yapım ve restorasyon atölyesini kurdular. Bildiğim kadarıyla bugün tek başına devam ediyor.
İyi bağlama çalan seyrani duydum ki bir iki yıldır da bas gitarla yatıp kalkıyormuş.

E-mail: seyranicihan@gmail.com / seyranicihan@hotmail.com 
Gsm:  05332516233

Hiç yorum yok: