25 Ağustos 2008

müzisyenler için kulak eğitimi ve birkaç tavsiye program ( earope, earmaster ), link vb…

Bu araLar müzik böLümLerine, konservatuvarLara giren bir sürü insan var etrafımda. MaLum sınavLarda temeL aLınan şeyLerden biri de –ki sanırım en önemLisi -  işitme becerisi.
KuLak/işitme eğitimi için işinize yarayacağını düşündüğüm birkaç program, link falan paylaşacağım.
Programın adı “EaRoPe”. 817 kb’Lık bu küçük pRogram inanıLmaz bir pRogram. Yeğenim Üner’in deyimiyLe “Psiko-dehşet bir şey!”… Programı 26 ocak 2008 tarihinde biLdirgeç’te “müzisyenler için kulak eğitimi” başLığıyLa tanıtmıştım.
 
Earope, müzisyenlerin kulak eğitimi için geliştirilen bir yazılım. EzgiseL beLLek ve ritm tekrarı, dikte,( dikte nedir diyenler buraya ya da buraya bakabilirler) tek ses duyum, iki ses duyum, üç ve dört ses duyum çalıştıran yazılımda, ayrıca majör'den mixolydian'a kadar bir çok gam çalışması var. konservatuvara, müzik eğitimi fakültelerine hazırlananlara, müzikle ilgili eğitim görenlere kısaca tüm müzisyenlere kesinlikle tavsiye edeceğim bir yazılım, kullanımı konusunda sıkıntı olursa buradan cevaplandırabilirim.
kulak eğitimi için pek çok program var.
EarMaster Pro , EarMaster School
bu üstte verdiğim linklerde programın özellikleri güzel anlatılmış... programın resmi web sitesi.


AsLında burada programLarı resimLerLe anLatacaktım ama baktım ki ne arayan, ne soran, ne yorum yapan var. Zaten iyice hayır kurumuna döndüm.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

kanka kralsın çok güzel programlar eline sağlık iyi paylaşım +rep

RoPatro dedi ki...

Ellerine saglig guzel programlar cok Tessekkurler.Azerbaycandan Elvin

RoPatro dedi ki...

Ellerine saglig guzel programlar cok Tessekkurler.Azerbaycandan Elvin