17 Ağustos 2008

memorizer: Kelime ezberletme programı

Memorizer kısaca Kelime ezberletme programıdır.

Memorizer sizin seçtiğiniz dil(ler)deki ve sizin girdiğiniz kelimeleri, yine sizin belirlediğiniz zaman aralıklarında sistem çubuğunda gösterir ve sorar.
Girilen kelimelerin belirlediğiniz aralıklarla sorulması sonucu kelimeler hafızanızda iz bırakır.

Memorizer kullanımı hakkında bilgi almak ya da, 4 mb'lık ve ücretsiz olan Memorizer programını indirmek için buraya tıklayınız.

NOT: Memorizer programı ile ilgili en çok yapılan hata bir kelimeye birden fazla anlam girmektir.. Örneğin: lunar kelimesine ait anlam girmek istiyorsunuz. kelime yerine "lunar" yazdınız anlam yerine "1. aya ait, 2.ay ile ilgili" yazdınız ve eklediniz. Bu yanlış bir kullanımdır. Anlamları virgül, noktalı virgül, numaralandırma gibi tek seferde ayırmanıza gerek yoktur. Aynı kelimeyi birden fazla anlamla teker teker ekleme olanağınız bulunmaktadır. Yani lunar kelimesine 2 ayrı anlam girmelisiniz öncelikle "lunar" yazıp ilk anlamı "aya ait" girin ve ekleyin. ardından tekrar "lunar" yazın ve ikinci anlamı "al ile ilgili" yazın ve ekleyin. Böylece adam asmaca ve sınav olma fonksiyonlarından doğru yararlanabilirsiniz.

Memorizer kendi rutin çalışmasını yapması için sistem çubuğuna küçültünüz. Böylece saatin oraya yerleşecek ve size kelimeleri gösterecektir.

Program ile ilgili görüş/öneri/hata bildirimlerinizi siteden yapabilir veya memorizer@cookiecodes.com a atabilirsiniz. Size geri dönememizi istiyorsanız mail adresinizi belirtmeyi unutmayınız...

Hiç yorum yok: