18 Haziran 2007

VOKALİZ

Hiç bir enstürmanteL kuLLanmadan sadece ağızLarı ile şarkı söyleyen ve çalan 5 kişiLik bir grup

VokaLiz, 2004 yıLında kuruLdu. İLk çaLışmaLarına Kadıköy'de Forte isimLi kayıt stüdyosunda başLayan topLuLuk, iLk kayıtLarı olan ve daha sonraları ''Mehmet Abi ve Korosu'' ismiyle ün yapan ''Yalnızım'' parçasının kaydını da aynı mekanda gerçekleştirerek müzik yolculuğuna başladı.
Levent Kırca'nın “Yeniden Olacak O Kadar” adlı televizyon programının Ekim 2004'te yayınlanan ilk iki bölümünde konuk sanatçı olarak yer Alan Vokaliz, daha sonra Capitol Alışveriş Merkezinde özel gün ve etkinliklerde birçok kez sahne alıp büyük beğeni toplamıştır.
Vokaliz, 2005 yılı ile birlikte Mare Motivasyon'un çeşitli kuruluşlar için organize ettiği motivasyon toplantılarında sahne almaya başladı. Mart 2005'te gecce.com'un düzenlediği “Yılın Mekan Oskarları” gecesinde sahne aldı. Mayıs 2005'te ise Genç Reklamcılar Ödül Töreni'nde, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu bir izleyici kitlesinin önündeydi. Bu etkinlik sonrasında Vokaliz, Ekşi Sözlük'teki ("Sizden Gelenler" bölümünde bulabilirsiniz) yerini aldı.

2006 yılı Haziran ayı itibarıyle Vokaliz, NTV'de Beyazıt Öztürk ile Kadir Çöpdemir'in birlikte sundukları “Biri bana anlatsın”, Star TV'de Armağan Çağlayan'ın sunduğu “Son Ütücü”, ATV'de yayınlanan İbrahim TatLı'ses'in sunduğu “İbo Show”, TV8'de Derya Baykal'ın sunduğu “Derya Gibi” ve TGRT'de yayınlanan "Emel'ce Sabahlar" gibi programlara konuk olmuştur.

Vokaliz, T.C. İslamabad Büyükelçisi Sayın Kemal GÜR'ün davetlisi olarak "Atatürk'ün 125. Doğum Yılı" etkinlikleri çerçevesinde Pakistan'da 3 konser gerçekleştirdi ve ülkemizi başarı ile temsil etti.
BTS Prodüksiyon sanatçısı olan Vokaliz, Nisan 2007'de ilk stüdyo albümünü Forte Prodüksiyon'dan çıkarttı. Vokaliz halen çeşitli organizasyonlarda sahne almaya, akapella müziği tanıtmaya ve yaygınlaştırmaya devam etmektedir.

VokaLiz'in YaLnızım parçasına çekTiği kLibi buRadaN indiRebiLirsiniz


VokaLiz &İbrahim TatLıses youtube...

Hiç yorum yok: